mikroregion Zálesí
Uživatel: nepřihlášen přihlásit nápověda
--------
Hledání 
Využíváme data
ePusa.cz
Akce v kraji
Fond Vysočiny

Tento projekt se uskutečnil s finanční podporou Fondu Vysočiny

 
ČeskyEnglishDeutsch

Pošlete pohled Hliníkovi

Známá věta z českého filmu Marečku, podejte mi pero ! " Hliník se odstěhoval do Humpolce ! " vzbudila velký zájem ze strany turistů o tohoto neexistujícího občana a proto po pamětní desce Hliníkovi, která byla odhalena v září 2002 v Humpolci, zde bude otevřeno koncem září 2006 také Hliníkovo muzeum.
Iniciátorem myšlenky a hlavním organizátorem této akce je Městské kulturní a informační středisko v Humpolci, projekt je podpořen Městem Humpolec, Rodinným pivovarem Bernard Humpolec a První Humpoleckou stavební.  Vybudování muzea také kladně podpořili scénáristé filmu Marečku podejte mi pero Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak.

Hliníkovo muzeum se nachází v budově kina na Havlíčkově náměstí a je postaveno na třech základních pilířích:
1)Film "Marečku, podejte mi pero!"
V této části muzea bude možné shlédnout sestřih nejvtipnějších scének z filmu a prohlédnout si fotografie,  obrázky a rekvizity z natáčení.
2)Odhalení pamětní desky Hliníkovi
Zde si ve fotografiích, textech a videozáznamech znovu připomeneme události ze září roku 2002, kdy byla ve městě odhalena pamětní deska Hliníkovi.
3)Ohlasy veřejnosti na Hliníka
Tento prostor bude patrně nejpestřejší a nejúsměvnější z celého muzea. Setkáme se tu s ohlasy na fakt, že se Hliník odstěhoval do Humpolce,  a to v nejrůznějších podobách - fotodokumentace, texty, články, předměty, zkrátka vše, co se nám na téma Hliník sešlo, a doufáme ještě sejde….Možná se ozvou řidiči stěhovacího vozu, kteří si vzpomenou, že jakéhosi Hliníka do Humpolce stěhovali, možná se ozve majitel domu, ve kterém Hliník pobýval, možná se ozvou i občané jiného města, že Hliník se narodil právě u nich…
V prostoru muzea budete moci usednout i do školní lavice a napsat si písemku na téma Hliník či film Marečku…, ale nebojte se, v lavici bude nenápadně nastrčený tahák se správnými odpověďmi..

V letošním roce tomu bude právě 30 let, co se Hliník odstěhoval do Humpolce, (premiréra filmu byla 1.10.1976) a proto jsme odstartovali následující akci :

Pošlete pohled Hliníkovi. Odkudkoliv. Z domova, z dovolené, z ČR i z ciziny. Napište pozdrav, složte mu báseň, popřejte mu k výročí odstěhování do Humpolce..cokoliv.
Pohled zašlete na adresu : občan Hliník, Aluminiová ul., 396 01 Humpolec, Česká republika. Nebojte se, díky vstřícnému přístupu ze strany humpolecké pošty budou všechny pohledy řádně doručeny.
Nezapomeňte připsat svoji zpáteční adresu, protože při příležitosti otevření Hliníkova muzea, (konec září 2006) budou vybrány pohledy zaslané z největší dálky, nejhezčí přání, apod, a jejich odesílatelé budou odměněni (sleva na zájezd od CA Hliník Humpolec, celoroční přenosná vstupenka do Hliníkova muzea, projížďka na raftu na divoké vodě se  sportovním klubem Hliník sport Humpolec, 5 kg švestiček z Hujerovy zahrádky, apod.)
Všechny pohledy budou také vystaveny v Hliníkově muzeu.
Ve spolupráci s agenturou Dobrý den a Muzeem rekordů a kuriozit proběhne i registrace do české databanky rekordů a tato akce bude zveřejněna v České knize rekordů : Největší počet pohledů zaslaných neexistující osobě.

Odhalte svůj smysl pro humor, podpořte tuto recesistickou akci a staňte se tak spolutvůrci celého projektu !


Za organizační tým
Hliníkova muzea
Marcela Kubíčková,
ředitelka MěKIS v Humpolci

více na www.infohumpolec.cz

Přidal(a): zalesiadmin


O úroveň výš O úroveň výš
Navštivte

Vánoční balíček

Počasí
Střední Čechy8°Cprehanky
Jižní Čechy8°Cprehanky
Západní Čechy9°Cprehanky
Severní Čechy7°Cprehanky
Východní Čechy6°Cprehanky
Jižní Morava9°Cprehanky
Severní Morava8°Cprehanky
BIO = 1
 

Realizace: PTL, s.r.o. Vše | Pro turisty | Pro občany | Pro podnikatele | Mikroregion | Administrace © 2004, Mikroregion Zálesí