mikroregion Zálesí
Uživatel: nepřihlášen přihlásit nápověda
--------
Hledání 
Využíváme data
ePusa.cz
Akce v kraji
Fond Vysočiny

Tento projekt se uskutečnil s finanční podporou Fondu Vysočiny

 
ČeskyEnglishDeutsch

Dřevozpracující klastr Vysočina ve druhé etapě

Iniciativa vzniku dřevozpracujícího klastru na Vysočině v jehož jádru je i několik firem z Humpolecka se po prvotním mapování prostředí a hledání vlastní životaschopnosti začala posouvat do další fáze a to do formulování konkrétních podmínek, za kterých budou dřevozpracující firmy na Vysočině spolupracovat a rozvíjet kooperaci.

Pro další propagaci a rozvoj této iniciativy byla zaregistrována nová nadnárodní doména: www.woodcluster.eu, která značí, že dřevozpracující klastr na Vysočině má celoevropské, nikoliv pouze regionální ambice. Na této adrese jsou dostupné základní informace o této iniciativě i firmách, které se k ní zatím přihlásily.

Dřevozpracující klastr Vysočina se též v minulém týdnu výrazně prezentoval na mezinárodní konferenci Klastry 2006 v Brně, kde byly k dispozici propagační materiály klastru včetně profilů všech zakládajících členů.

Facilitátor klastru ing. Vít Skála sídlící v Senožatech k postoupení projektu do další fáze řekl: „Na vzniku dřevozpracujícího klastru na Vysočině pracuje tým lidí déle než rok. Nyní jsme zhruba v polovině mapovací fáze a již se nám podařilo zjistit, že tento klastr má na Vysočině i v rámci ČR své místo. Podařilo se též dát dohromady jádro klastru z významných dřevozpracujících firem v Kraji Vysočina, které chtějí spolupracovat na konkrétních projektech. Nyní chceme toto jádro rozšířit o další firmy, které vhodně skladbu stávajících firem doplní.“

Garantem projektu „Vstupní analýza pro vyhledávání vhodných firem pro klastry“, který je podpořen ze strukturálních fondů EU prostřednictvím Operačního programu Průmysl a podnikání, programu Klastry je České centrum pro vědu a společnost (ČCSS). Toto sdružení právnických osob se zabývá realizací evropských projektů již téměř 10 let. Např. v Kraji Vysočina realizuje též mezinárodní projekt Naturnet, který je podpořen z 6. rámcového programu EU a kde jde ČCSS koordinátorem.

Klastr je soubor regionálně propojených společností (podnikatelů) a přidružených institucí a organizací - zejména institucí terciárního vzdělávání (VŠ, VŠO) - jejichž vazby mají potenciál k upevnění a zvýšení jejich konkurenceschopnosti.

Přidal(a): zalesiadmin


O úroveň výš O úroveň výš
Navštivte

Vánoční balíček

Počasí
Střední Čechy8°Cprehanky
Jižní Čechy8°Cprehanky
Západní Čechy9°Cprehanky
Severní Čechy7°Cprehanky
Východní Čechy6°Cprehanky
Jižní Morava9°Cprehanky
Severní Morava8°Cprehanky
BIO = 1
 

Realizace: PTL, s.r.o. Vše | Pro turisty | Pro občany | Pro podnikatele | Mikroregion | Administrace © 2004, Mikroregion Zálesí