mikroregion Zálesí
Uživatel: nepřihlášen přihlásit nápověda
--------
Hledání 
Využíváme data
ePusa.cz
Akce v kraji
Fond Vysočiny

Tento projekt se uskutečnil s finanční podporou Fondu Vysočiny

 
ČeskyEnglishDeutsch

Místopředseda MAS v Evropském parlamentu

Koncem dubna místopředseda místní akční skupiny Společnost pro rozvoj Humpolecka Ing. Vít Skála společně se čtyřicítkou dalších křesťanských reprezentantů České republiky absolvoval třídenní informativní cestu do sídla Evropského parlamentu v Bruselu.

Tato cesta se konala na pozvání českého europoslance Jana Zahradila a z větší části tak byla hrazena z rozpočtu EU. (Každý europoslanec může 2x do roka pozvat do parlamentu skupinu osob ze své země. Jan Zahradil se rozhodl pozvat právě tuto skupinu osob.)

První den byl celý vyhrazen jednáním v Evropském parlamentu, kde probíhala moderovaná diskuse s jednotlivými pracovníky parlamentu i zástupcem evropské komise. V odpoledních hodinách pak probíhala diskuse přímo s panem Zahradilem a panem Fajmonem - českými europoslanci za ODS. Tématem diskuse bylo především EU a křesťanství, EU a Izrael, možnosti českých europoslanců ovlivnit dění v parlamentu.

Druhý den byl věnován představení práce křesťanských organizací působících v Bruselu a jejich možnosti při ovlivňování politiky a rozhodnutí nejen EU.

Třetí den byl stráven na cestě autobusem zpět do ČR v jejímž průběhu byla upevňována nově vzniklá partnerství mezi jednotlivými účastníky akce.

Jako všechny podobné aktivity, i tato přispěla k navázání nových kontaktů, rozšíření pohledu na praktickou práci orgánů EU a ukázala další možnosti, které organizace i jednotlivci i z Humpolecka v prostředí EU mají.


Vestibul Evropského parlamentu

Přidal(a): zalesiadmin


O úroveň výš O úroveň výš

Místopředseda MAS v Evropském parlamentu: Vestibul v Evropském parlamentu Jan Zahradil s Mojmírem Kallusem
Navštivte

PTL, s.r.o.

Počasí
Střední Čechy8°Cprehanky
Jižní Čechy8°Cprehanky
Západní Čechy9°Cprehanky
Severní Čechy7°Cprehanky
Východní Čechy6°Cprehanky
Jižní Morava9°Cprehanky
Severní Morava8°Cprehanky
BIO = 1
 

Realizace: PTL, s.r.o. Vše | Pro turisty | Pro občany | Pro podnikatele | Mikroregion | Administrace © 2004, Mikroregion Zálesí