mikroregion Zálesí
Uživatel: nepřihlášen přihlásit nápověda
--------
Hledání 
Využíváme data
ePusa.cz
Akce v kraji
Fond Vysočiny

Tento projekt se uskutečnil s finanční podporou Fondu Vysočiny

 
ČeskyEnglishDeutsch

Nový portál mikroregionu

Mikroregion Zálesí spustil vlastní internetový portál. Portál využívá nejmodernějších technologií - webových služeb, xml, GIS a obsahuje též rozsáhlý publikační systém. Mikroregion Zálesí se tak začleňuje mezi regiony v České republice, které aktivně využívají nejmodernějších informačních technologií v každodenním životě.

Mikroregion Zálesí, sdružení 18 obcí v okolí města Humpolec, spustil vlastní internetový portál. V rámci portálu jsou k dispozici informace o jednotlivých obcích v mikoregionu, o akcích konaných v oblasti i o významných kulturních památkách v katastru jednotlivých obcí.

Portál využívá grafických dat geografického informačního systému se kterým je textová část velmi úzce propojena. Díky tomu si může návštěvník portálu snadno zobrazit kromě textové informace, i geografické zobrazení danného objektu. Např. místo konání akce, umístění zajímavé lokality atd. Při prozkoumávání mikroregionu je možné postupovat i přímo přes mapovou část a po výběru zájmové lokality v mapě nechat zobrazit odpovídající textové informace.

Informace zobrazované na portálu je možné filtrovat dle cílové skupiny pro kterou je danná informace určena. Pro turisty, pro občany, pro podnikatele.

Portál aktivně využívá i jiných internetových serverů formou webových služeb. Základní informace o obcích jsou přebírány z elektronického portálu územních samospráv ePUSA, akce v kraji Vysočina jsou částečně přebirány ze serveru kraje Vysočina, některé mapové vrstvy v geografickém systému částečně pocházejí z vlastního mapového serveru mikroregionu (provozuje obec Senožaty) a některé jsou přebírány z dalších mapových serverů v ČR (Kraj Vysočina, ÚHÚL, HSRS).

Přes intuitivní publikační systém portálu mají nyní sami jednotlivé obce možnost aktuálně vystavovat zajímavé informace ze svého okolí. Díky portálu mikroregionu tak o sobě mohou dát na Internetu vědět i menší obce, kterým se nevyplatí investovat do vlastních WWW stránek, ty které již WWW stránky mají na ně mohou díky portálu přivést nové návštěvníky.

Portál obsahuje i část do které mohou přispívat sami občané mikroregionu. Registrovaný uživatel portálu může na portál přidávat vlastní články, fotografie nebo inzeráty. Nad celkovým obsahem portálu mají dohled zaměstnanci městského úřadu v Humpolci.

Čas ukáže jak zástupci obcí i občané mikroregionu využijí připravené technologie a zda se naplní záměr tvorby tohoto systému, přispět k zviditelnění mikroregionu Zálesí na Internetu a větší účasti místních obyvatel na životě regionu.

Přidal(a): ao


O úroveň výš O úroveň výš

Nový portál mikroregionu: Screenshot portálu
Navštivte

Vánoční balíček

Počasí
Střední Čechy8°Cprehanky
Jižní Čechy8°Cprehanky
Západní Čechy9°Cprehanky
Severní Čechy7°Cprehanky
Východní Čechy6°Cprehanky
Jižní Morava9°Cprehanky
Severní Morava8°Cprehanky
BIO = 1
 

Realizace: PTL, s.r.o. Vše | Pro turisty | Pro občany | Pro podnikatele | Mikroregion | Administrace © 2004, Mikroregion Zálesí